KTW

New

prospects

TRUSTED US

Create a unique community with us.
Join to the group of our tenant.

 • Europe

  Location in the heart of Central Europe ensures fast transportation

  • 3 AIRPORTS

   within 100 km from Katowice

  • 185 FLIGHTS

   offered by 3 international airports in Katowice, Krakow and Ostrava

  • 4.8 million PASSANGERS

   hosted by Katowice Airport

  • 6.8 million PASSANGERS

   hosted by Krakow Airport

 • Region

  Convenient location on national and European transportation web

  • 2.3million

   residents in the entire metropolitan area

  • 1.585 KM2

   of urbanised area

  • 45 MIN

   to Krakow, the cultural capital of Poland and sector of modern business services

 • 1 July 2021

  .KTW I w Katowicach siedzibą nowego Centrum Serwisowo – Badawczego LKQ Europe

  Nowe Centrum Serwisowo – Badawcze LKQ Europe, szwajcarskiej spółki należącej do LKQ Corporation z siedzibą w Zug, zostanie uruchomione w .KTW I, pierwszej części kompleksu biurowego należącego do TDJ Estate. Nowy najemca zajmie przestrzeń komercyjną w biurowcu zlokalizowanym w bezpośrednim sąsiedztwie hali widowiskowo – sportowej Spodek i katowickiej Strefy Kultury.

  More

  LKQ Europe jest wiodącym dystrybutorem części zamiennych do samochodów osobowych, dostawczych i przemysłowych w Europie. Obecnie zatrudnia około 26 tys. pracowników w ponad tysiącu oddziałach. W  2020 roku przychód firmy wyniósł około 5,5 mld USD. Ponadto, firma zaopatrza w produkty około 100 tys. niezależnych warsztatów w ponad 20 krajach Starego Kontynentu.

  – Budujemy nowoczesny zespół w Polsce, aby stworzyć innowacyjne cyfrowe centrum rozwoju ogólnoeuropejskich rozwiązań w zakresie obsługi klienta. Od tego roku działalność cyfrową, informatyczną i administracyjną będą prowadzić eksperci LKQ w Katowicach. W perspektywie średnioterminowej spodziewamy się, że nasze biuro będzie tworzyć od 200 do 250 pracowników. Cieszymy się, że budujemy nasze Centrum Innowacji i Usług właśnie w stolicy Górnego Śląska, w mieście, które oferuje doskonałą infrastrukturę, fantastyczną pulę talentów i wybitnego ducha innowacji. W biurowcu .KTW I znaleźliśmy idealną lokalizację. Zaoferujemy naszym pracownikom nowoczesne, oparte na współpracy ale przede wszystkim zrównoważone środowisko pracy, które pozwoli nam w komfortowych i bezpiecznych warunkach rozwijać usprawnienia procesów oraz planować dalszy rozwój cyfryzacji i innowacji firmy – mówi Yanik Cantieni, dyrektor finansowy LKQ Europe.

  – W czasie, gdy tak wiele się zmienia, pozyskaliśmy świetnego partnera w postaci LKQ Europe, który decydując się na stabilny długoterminowy najem w ramach naszego kompleksu, docenił fakt, iż .KTW I oferuje również obecność w ścisłym centrum miasta, bezpośredni dostęp do HUB-u komunikacji miejskiej, bliskość instytucji Strefy Kultury i wiele możliwości spędzania wolnego czasu. Odpowiadając na zapotrzebowanie rynku, w 2020 roku .KTW I rozszerzyło swoją ofertę o model inkubatora, który obsługuje elastyczne warunki najmu w zależności od liczby zajmowanych stanowisk. Jesteśmy dumni, że LKQ wybrało właśnie taki model startowy, aby móc w pełni rozszerzyć przestrzeń docelową w .KTW II – mówi Kamil Krępa, Dyrektor ds. Komercjalizacji w TDJ Estate.

  Proces najmu powierzchni w .KTW I przez LKQ Europe wspierali przedstawiciele agencji doradczej Colliers International. Docelowo LKQ zajmie w biurowcu .KTW II powierzchnię 1455 m kw. z opcją rozszerzenia swojej działalności na kolejne moduły.

  – LKQ to prestiżowa firma, która zdecydowała się ulokować swoje Globalne Centrum Serwisowo – Badawcze w Katowicach. Do głównych atutów katowickiej metropolii, przyciągającej inwestorów z branży motoryzacyjnej, należy duża podaż wygodnej powierzchni biurowej oraz dostęp do wykwalifikowanych pracowników. Wierzę, że obecność LKQ w .KTW I, jednym z najbardziej charakterystycznych obiektów w Katowicach, pozwoli na dynamiczny rozwój tego centrum innowacji i usług w stolicy Górnego Śląska – mówi Barbara Pryszcz, Dyrektor Regionalny Colliers w Katowicach.

  W działającym od czerwca 2018 r. biurowcu .KTW I wynajętych zostało już 100 procent powierzchni. Obiekt ma 14 kondygnacji nadziemnych i trzy podziemne, oferuje powierzchnię biurową oraz usługową. TDJ Estate wraz z najemcami tworzy Społeczność .KTW, która skupia wszystkich pracowników tworząc m.in. projekty non-profit oraz inicjatywy takie jak Słodkie Piątki, Zielone .KTW czy warsztaty charytatywne. W ubiegłym roku powstała również przestrzeń .KTWmeets, czyli miejsce spotkań, webinarów i relaksu, z którego może korzystać cała społeczność biurowca.

  Druga wieża w kompleksie .KTW, która ma zostać oddana do użytku na początku 2022 roku, znalazła już głównego najemcę. Prawie 25 proc. powierzchni biurowej w .KTW II, najwyższym biurowcu w Metropolii Górnośląsko-Zagłębiowskiej, zajmie PwC Service Delivery Center.

 • 10 June 2021

  Globalne Centrum Usług Biznesowych Grupy Ammega rozgości się w .KTW I

  Globalny lider w dziedzinie przenoszenia napędu, systemów transportowych i dystrybucji materiałów płynnych – Grupa Ammega – uruchomi swoje pierwsze na Świecie Centrum Usług Biznesowych w .KTW I. Nowy najemca zajmie elastyczną powierzchnię biurową o powierzchni około 700 m kw. na czwartym piętrze katowickiego kompleksu należącego do firmy TDJ Estate.

  More

  Od ponad 60 lat Ammega dostarcza usługi dla przemysłu, w 150 lokalizacjach na całym świecie, dla ponad 50 000 klientów. Dynamiczny wzrost zapotrzebowania na automatyzację w wielu kluczowych sektorach przemysłu, w każdym regionie geograficznym, wspierany produktami Ammega, przyczynia się do ciągłego wzrostu portfolio klientów Grupy. Produkty inwestora są wykorzystywane w prawie każdym sektorze przemysłu na świecie, między innymi w branży spożywczej, logistyce, przemyśle lotniczym, motoryzacyjnym, farmaceutycznym, handlu detalicznym i telekomunikacji.

  To właśnie w samym sercu Katowic, Globalne Centrum Usług Biznesowych Grupy Ammega wykorzystując nowoczesne, cyfrowe rozwiązania zaprojektuje oraz udoskonali w sposób kompleksowy procesy „end-to-end” dla takich kluczowych obszarów biznesowych jak: finanse, IT, HR, marketing, zarządzanie łańcuchem dostaw, ochrona środowiska, prognozowanie i ewaluacja danych produkcyjnych.

  – Działania Grupy Ammega ukierunkowane są na współpracę z najlepszymi specjalistami i zespołami oraz budowanie marki rozpoznawalnej i atrakcyjnej dla pracowników. Naszym celem jest wzmocnienie i zharmonizowanie wsparcia dla strategicznych obszarów grupy oraz zapewnienie efektywnych, zintegrowanych procesów na światowym poziomie. Dlatego też zdecydowaliśmy się na lokalizacje naszej obecnej siedziby w kompleksie .KTW I oferowanym przez TDJ Estate – mówi Marcin Nowak, Dyrektor Zarządzający Ammega Business Services.

  Wybór lokalizacji biura w kompleksie .KTW I i centrum tętniącej życiem metropolii dopełnia kierunek rozwoju organizacji nastwionej na tworzenie najbardziej doświadczonych zespołów oraz rozwijanie relacji biznesowych. Dzięki swojej silnej pozycji rynkowej Ammega oferuje stabilne zatrudnienie
  i długoterminowe perspektywy.

  – Ammega to ważny klient dopełniający grono najemców kompleksu biurowego .KTW. Niezmiernie cieszy nas fakt, iż globalna marka obecna w ponad 150 krajach, z tradycjami i wartościami zbliżonymi do naszych, zajmie powierzchnię dostosowaną do potrzeb rozwojowych firmy. Kolejny raz okazało się, że dogodna lokalizacja i rozbudowana sieć komunikacyjna, zaawansowany technologicznie
  i bezpieczny biurowiec, dostępność różnorodnych usług w najbliższym otoczeniu naszego obiektu przekonały najemcę, że .KTW I jest właśnie miejscem dla niego – komentuje Kamil Krępa, Dyrektor ds. Komercjalizacji w TDJ Estate.

  Biurowiec .KTW I, którego inauguracja odbyła się w czerwcu 2018r., został wynajęty w całości. Obiekt składa się z 14 kondygnacji nadziemnych i trzykondygnacyjnego parkingu podziemnego, oferuje powierzchnię biurową oraz usługową. Ponadto, .KTW I zabezpiecza szereg rozwiązań sprzyjających zdrowiu i bezpieczeństwu użytkowników, co bezpośrednio wpływa na ich dobrostan, a tym samym wysoką efektywność środowiska pracy. Pod koniec minionego roku, jako pierwszy w Polsce, uzyskał stworzony przez International WELL Building Institute certyfikat WELL Health & Safety, który dowodzi, że obiekt został zaprojektowany z długoterminowym horyzontem uwzględniając wysokiej klasy, nowoczesne systemy budynkowe. Wdrożone procedury obsługi i utrzymania technicznego świadczą
  o doskonałym przygotowaniu do funkcjonowania w warunkach pandemii.

  Druga wieża w kompleksie .KTW zostanie oddana do użytku na początku 2022 roku, znalazła już głównego najemcę, który zajmie blisko 25 proc. powierzchni biurowej dostępnej w jej ramach.

  Łącznie kompleks biurowy .KTW dostarczy na rynek ponad 62 tys. m kw. Za projekt architektoniczny odpowiada pracownia Medusa Group z Bytomia.

TDJ

For several years, TDJ has been continuously carrying out the diversification process of the sectors in which it implements its investment projects

Read more

Contact

Social media