KTW

New

prospects

TRUSTED US

Create a unique community with us.
Join to the group of our tenant.

 • Europe

  Location in the heart of Central Europe ensures fast transportation

  • 3 AIRPORTS

   within 100 km from Katowice

  • 185 FLIGHTS

   offered by 3 international airports in Katowice, Krakow and Ostrava

  • 4.8 million PASSANGERS

   hosted by Katowice Airport

  • 6.8 million PASSANGERS

   hosted by Krakow Airport

 • Region

  Convenient location on national and European transportation web

  • 2.3million

   residents in the entire metropolitan area

  • 1.585 KM2

   of urbanised area

  • 45 MIN

   to Krakow, the cultural capital of Poland and sector of modern business services

 • 1 March 2021

  Wiecha na .KTW II

  Drugi z biurowców kompleksu .KTW, realizowanego przez spółkę TDJ Estate, osiągnął najwyższy punkt konstrukcyjny. Zgodnie z tradycją budowlaną, uwzględniając warunki epidemiczne, moment ten został zaznaczony symbolicznym podwieszeniem wiechy na wysokości 133 metrów.

  More

  – Przy tworzeniu .KTW II, najwyższego budynku Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii, współpracujemy z około 20 partnerami zatrudniającymi łącznie ponad 300 pracowników. To dzięki ich profesjonalnemu podejściu i dobrej komunikacji wymagający proces budowlany przebiega zgodnie
  z harmonogramem i, mimo trwającej pandemii, bez opóźnień – mówi Piotr Sołtysik, Senior Project Manager w TDJ Estate. – Zawieszenie wiechy symbolizuje ukończenie ważnego etapu inwestycji, dla nas to dobry moment do wyrażenia podziękowania dla całego, zaangażowanego zespołu – dodaje.

  Biurowiec zostanie oddany do użytku na przełomie I i II kwartału 2022 roku i dostarczy na rynek 42 tys. m kw. powierzchni biurowo-usługowej w sąsiedztwie katowickiej Strefy Kultury. .KTW II mierzy 133 metry, ma 31 kondygnacji nadziemnych i trzy kondygnacje podziemne. Za projekt architektoniczny odpowiada pracownia Medusa Group.

  Budowa jednej kondygnacji .KTW II trwała średnio 8-9 dni. Charakterystyczne przewieszenia konstrukcji widoczne są między 8. a 9. piętrem oraz między 19. a 20. piętrem. Pierwsza bryła .KTW II jest węższa o ok. 3 m i dłuższa o ok. 8 m od analogicznego segmentu w .KTW I. Takie same wymiary mają podstawy pozostałych dwóch „kostek” .KTW II.

  Główna konstrukcja .KTW II jest już gotowa, trwają prace z zamknięciem korony – belki obwodowej na poziomie +33. Kontynuowany jest montaż szklanej elewacji powyżej 25. piętra. Kondygnacja techniczna (piętro 19.) wykończona zostanie czarną siatką cięto-ciągnioną, podobnie jak obudowa dachu technicznego.

  – Finalizujemy przetarg na wykonawcę robót wykończeniowych. Trwają prace w maszynowni chłodu na kondygnacji technicznej oraz roboty w szachtach mechanicznych i elektrycznych powyżej poziomu +20. W tym samym czasie montujemy drzwi szachtów elektrycznych i mechanicznych na kondygnacjach 1-10 oraz balustradę na piętrze 9. – dodaje Urszula Batkiewicz, Project Manager w TDJ Estate.

  Procedura przetargowa na budowę .KTW II wystartowała w kwietniu 2019 r. Montaż żurawi wieżowych rozpoczął się w połowie października 2019 roku, a docelowe prace w listopadzie tego roku. Na początku 2020 zamontowano samoprzestawny system deskowania, który usprawnił budowę konstrukcji żelbetowej, dzięki czemu przestawienie deskowania trzonu o jedną kondygnację wyżej dla pojedynczej sekcji trwało tylko dwie godziny. .KTW II jest pierwszym budynkiem w Katowicach, w którym zastosowano tę technologię. W kwietniu 2020 rozpoczęto montaż elewacji, a w kolejnych miesiącach także osłon przeciwwiatrowych ozdobionych muralem wykonanym przez śląskich artystów z kolektywu NIETAK. Budowa konstrukcji .KTW II jest właśnie finalizowana.

  .KTW II jest najwyższym budynkiem biurowym na terenie Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii.
  W trakcie budowy otrzymał certyfikat BREEAM Interim Design Stage na poziomie Excellent. Na etapie projektowania zadbano także o wdrożenie nowoczesnych systemów i instalacji zgodnie
  z certyfikacją WELL Health-Safety Rating.

 • 29 January 2021

  Zobacz webinar „Wellbeing w biurowcach. Co to właściwie znaczy?”

  Webinar zorganizowany przez TDJ Estate (inwestor) we współpracy z ekspertami z Polskiego Związku Firm Deweloperskich, firm JW+A (jednostka certyfikująca) , FM Solutions (obsługa techniczna budynku) oraz Colliers REMS (zarządca budynku), pod patronatem Polskiego Stowarzyszenia Budownictwa Ekologicznego oraz Polskiego Związku Firm Deweloperskich, przyniósł wiele ciekawych opinii i spostrzeżeń.

  More

  Jeśli chcesz poznać odpowiedzi na pytania:

  • Jak osiągnąć worklife balance i wellbeing w dzisiejszych czasach?
  • Czy propagowanie zdrowego stylu życia wśród pracowników powinno spoczywać jedynie na barkach pracodawców?
  • Czy certyfikacja WELL Health and Safety to odpowiedź na SARS-CoV-2?
  • Jak w nowoczesnych biurowcach technologia wspomaga bezpieczeństwo zdrowotne?
  • Pyły zawieszone, smog. Nie tylko jakość, ale też ilość powietrza dostarczanego do biur ma znaczenie. Jakie są normy, a jak wygląda praktyka?

  Zapraszamy do obejrzenia zapisu webinarium, podczas którego swoją wiedzą i doświadczeniem podzielili się:

  • Justyna Bociąga, Senior Property Manager w Colliers REMS
  • Konrad Płochocki, Dyrektor Generalny Polskiego Związku Firm Deweloperskich
  • Jerzy Wójcik, Dyrektor / Właściciel JW+A
  • Paweł Zięba, Kierownik Techniczny w FM Solutions

  Moderatorem dyskusji była Marta Jełowicka-Gabor, Manager ds. Zarządzania Nieruchomościami w TDJ Estate.

TDJ

For several years, TDJ has been continuously carrying out the diversification process of the sectors in which it implements its investment projects

Read more

Contact

Social media