KTW

New

prospects

TRUSTED US

Create a unique community with us.
Join to the group of our tenant.

 • Europe

  Location in the heart of Central Europe ensures fast transportation

  • 3 AIRPORTS

   within 100 km from Katowice

  • 185 FLIGHTS

   offered by 3 international airports in Katowice, Krakow and Ostrava

  • 4.8 million PASSANGERS

   hosted by Katowice Airport

  • 6.8 million PASSANGERS

   hosted by Krakow Airport

 • Region

  Convenient location on national and European transportation web

  • 2.3million

   residents in the entire metropolitan area

  • 1.585 KM2

   of urbanised area

  • 45 MIN

   to Krakow, the cultural capital of Poland and sector of modern business services

 • 23 March 2021

  Wellbeing 2.0 na rynku biurowym. Jakie są nowe potrzeby użytkowników?

  Badania wskazują, że aż 96% organizacji wspiera swoich pracowników elementami szeroko rozumianego wellbeingu. Nie powinno zatem dziwić, że w okresie zwiększonej niepewności rośnie zainteresowanie pracodawców dobrym samopoczuciem swoich pracowników, a sami zainteresowani coraz śmielej wyrażają swoje potrzeby w tym zakresie. Jednak miejsca i sposoby pracy zmieniają się dynamiczniej niż kiedykolwiek, a wraz z nimi narzędzia osiągania dobrostanu. W czwartek 25 marca eksperci świata nieruchomości będą rozmawiać o nowej rzeczywistości podczas organizowanego przez ThinkCo webinaru “Wellbeing 2.0 na rynku biurowym”.

  More

  Wellbeing to hasło, które odmieniane było przez wszystkie przypadki wraz ze wzrostem rynku pracownika. To nie tylko zalety dla pracowników – dbanie o dobrostan realnie przekłada się na wzrost efektywności i spadek rotacji w firmie. Istotną rolę odgrywają mierzalne, namacalne elementy związane z fizycznymi cechami budynków. Zielone dachy i tarasy, naturalne światło, zieleń w biurze, przestrzenie do cichej pracy czy sale relaksu – wszystko to ma i będzie miało istotne znaczenie dla budowania poczucia wyjątkowości miejsca. Pandemia koronawirusa dodała do tej listy jeszcze kwestie zdrowia, bezpieczeństwa oraz balansem między pracą a czasem prywatnym. I to one staną się prawdopodobnie podstawą nowego wellbeingu.

  – Zamknięcie w domu uświadomiło nam, jak ważną częścią życia jest czas spędzony w biurze. Brakuje nam krótkich rozmów towarzyskich, samoistnego uczenia się od innych, ale też jasnego podziału praca-dom. By mówić o nowym wellbeingu, musimy skupić się na problemach, jakie przyniosła do świata pracy pandemia – mówi Joanna Nicińska, dyrektor generalny w Echo Investment.

  – Trudno nadążyć za zmieniającymi się potrzebami pracowników, dlaczego więc po prostu nie spytać ich o zdanie? Dlatego wzorem budżetów miejskich w projekcie .KTW wdrożyliśmy znany i lubiany model  budżetu partycypacyjnego. W jego ramach pracownicy wszystkich najemców mogą zaproponować działania, które warto wdrożyć w społeczności biurowca. Takie działania dają realne poczucie przynależności do .KTW Community oraz pozwalają kształtować naszą wspólną przestrzeń według potrzeb jej użytkowników.. Nadaje to głębszy wymiar dobrostanowi – komentuje Kamil Krępa, dyrektor ds. leasingu w TDJ Estate.

  – Nie możemy też zapomnieć o najważniejszym – czym oddychamy. Naukowcy z Harvardu wykazali, że jakość powietrza bezpośrednio wpływa na produktywność pracowników, poprawiając wydajność oraz zmniejszając absencję zawodową spowodowaną chorobami. Dbanie o nowoczesne wyposażenie systemu wentylacji budynków zapewnia najwyższą jakość powietrza, dzięki czemu poprawia się komfort przebywania w przestrzeniach biurowych – dodaje Dominik Pierzak, prezes zarządu ActivTek Medica.

  W trakcie webinaru podsumowane zostaną również kluczowe wnioski pochodzące z raportu Biura Nowej Normalności oraz zaprezentowane najważniejsze badania nad oczekiwaniami użytkowników budynków komercyjnych. Poruszony zostanie także temat ewolucji podejścia do bezpieczeństwa oraz zwrócimy uwagę na fizyczne i psychiczne aspekty wellbeingu. Spotkanie poprowadzi Tomasz Bojęć, partner w ThinkCo.

  Czwartek, 25 marca, godzina 14:00
  Link do rejestracji: https://bit.ly/2NDquuc

 • 11 March 2021

  PwC Service Delivery Center pierwszym najemcą .KTW II

  Siedem pięter .KTW II, najwyższego obiektu biurowego Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii, zajmie firma PwC Service Delivery Center. Realizowany przez spółkę TDJ Estate w bezpośrednim sąsiedztwie katowickiego Spodka i Strefy Kultury, drugi z biurowców kompleksu .KTW, zostanie oddany do użytku na początku 2022r.

  More

  PwC Service Delivery Center (PwC SDC) jest częścią sieci firmy doradczej PwC. Ponad 2 tys. pracowników w dwóch lokalizacjach dostarcza usługi do biur PwC w ponad 50 krajach na świecie. PwC SDC jest jedną z największych firm w branży BPO/SSC i nowoczesnych usług dla biznesu w Polsce i na rynku lokalnym.

  – W momencie, w którym wszyscy zastanawiamy się, jak wyglądać będzie praca po pandemii wirusa Sars CoV-2, rozmawiając o roli i przyszłości biur oraz bezpieczeństwie użytkowników, możemy zakomunikować tak poważny krok milowy w procesie inwestycyjnym, jakim jest pozyskanie dużego, solidnego partnera strategicznego. Pomimo wyzwań płynących z otoczenia, powiększamy grono najemców .KTW co potwierdza, że obiekty o najwyższym standardzie użytkowym, oferujące nowoczesne rozwiązania techniczne i wyróżniające się lokalizacją, są doceniane – mówi Maciej Wójcik, Partner Zarządzający w TDJ Estate. – W TDJ Estate tworzymy przestrzenie, które na każdym kroku pozytywnie wpływają na jakość życia ludzi. Kompleks biurowy .KTW wyróżniają optymalne warunki najmu ze względu na stawianie w centrum uwagi przyszłego pracownika, troska o wellbeing środowiska pracy, elastyczność w dostosowaniu do potrzeb użytkowników z uwzględnieniem dużej ilości zieleni w przestrzeniach, zaawansowane systemy techniczne, które skutkują optymalizacją kosztów eksploatacji czy dostępu do zintegrowanego transportu publicznego, co daje rezultat w postaci niskiego śladu węglowego i komfortu użytkowania w erze cyfrowej. Dodatkowo certyfikacja WELL Heath-Safety poświadcza bezpieczeństwo użytkowania biur w czasie COVID i najwyższy standard wypracowanych procedur bezpieczeństwa sanitarnego powrotu do pracy – dodaje.

  .KTW II mierzy 133 metry, ma 31 kondygnacji nadziemnych i trzy kondygnacje podziemne. Charakterystyczne przewieszenia konstrukcji widoczne są między 8. a 9. piętrem oraz między 19. a 20. piętrem. Firma PwC SDC zajmie w biurowcu powierzchnię około 10 tys. m kw. brutto, od piętra 9. (z tarasem) do kondygnacji +15. Stanowi to blisko 24 proc. dostępnej powierzchni biurowej w .KTW II.

  Firma PwC Service Delivery Center (PwC SDC) podjęła decyzję o relokacji z obecnej katowickiej siedziby (Silesia Business Park) i łączy swoje działania w kompleksie biurowym .KTW. Pod adresem al. W. Roździeńskiego 1a, w ścisłym centrum miasta i sercu Metropolii GZM.  W nowych przestrzeniach biurowych PwC Service Delivery Center pracować będzie blisko 2000 osób z dostępem do szerokiego wachlarza usług uzupełniających i spędzania czasu wolnego.

  Powierzchnia biurowa w pełni dostosowana do hybrydowego modelu pracy ma zapewnić naszym pracownikom nowoczesne, prestiżowe i szyte na miarę naszej organizacji rozwiązania, a firma TDJ jako Partner i .KTW jako budynek stwarza nam najlepsze warunki, aby tego dokonać. – mówi dyrektor zarządzający PwC Service Delivery Center Rafał Gajda

  Przy wyborze nowej lokalizacji kluczowe były dla nas dostęp do komunikacji miejskiej, ale przede wszystkim rozwiązania technologiczne, infrastruktura budynku zabezpieczająca tym samym możliwość dalszego rozwoju naszego Centrum. Niewątpliwym atutem biurowca jest wspaniała panorama miasta oddająca ducha naszego regionu oraz projekt inwestycji zgodny w pełni z zasadami zrównoważonego i bezpiecznego dla środowiska budownictwa. – dodaje Rafał Gajda.

  Biurowiec .KTW II dostarczy na rynek 42 tys. m kw. powierzchni biurowo-usługowej. W trakcie budowy otrzymał certyfikat BREEAM Interim Design Stage na poziomie Excellent. Na etapie projektowania zadbano także o wdrożenie nowoczesnych systemów wentylacyjno-klimatyzacyjnych i instalacji budynkowych zgodnie z certyfikacją WELL Health-Safety Rating oraz wytycznymi Fundacji Integracja – Obiekt bez Barier.

  W .KTW I, działającym od czerwca 2018 r, wynajętych jest blisko 100 procent powierzchni, lecz TDJ Estate rozszerzył swoją ofertę o model inkubatora umożliwiający elastyczne kształtowanie warunków najmu w zależności od zasiedlonej liczby stanowisk pracy.

  Łączna powierzchnia użytkowa dwóch wież .KTW to ponad 62 tys. m kw. Za projekt architektoniczny odpowiada pracownia Medusa Group z Bytomia.

TDJ

For several years, TDJ has been continuously carrying out the diversification process of the sectors in which it implements its investment projects

Read more

Contact

Social media