KTW

New

prospects

TRUSTED US

Create a unique community with us.
Join to the group of our tenant.

 • Europe

  Location in the heart of Central Europe ensures fast transportation

  • 3 AIRPORTS

   within 100 km from Katowice

  • 185 FLIGHTS

   offered by 3 international airports in Katowice, Krakow and Ostrava

  • 4.8 million PASSANGERS

   hosted by Katowice Airport

  • 6.8 million PASSANGERS

   hosted by Krakow Airport

 • Region

  Convenient location on national and European transportation web

  • 2.3million

   residents in the entire metropolitan area

  • 1.585 KM2

   of urbanised area

  • 45 MIN

   to Krakow, the cultural capital of Poland and sector of modern business services

 • City

  There are a large number of bus and tram lines as well as a developed regional railway system at the disposal of the residents of the city

  • 515 Lines

   of public transport in the metropolitan area
   and neighbouring cities

  • 1500 KM

   of bike lanes in the metropolitan area

 • 17 November 2020

  Budowa .KTW II nie zwalnia tempa

  Budowa .KTW II przebiega zgodnie z harmonogramem. Obecnie prace skupiają się na piętrach 27 i 28. Transport materiałów na najwyższe kondygnacje odbywa się z pomocą żurawi. Jeden z nich osiągnął już docelową wysokość – kabina operatora znajduje się na poziomie 139 metrów. Drugi żuraw będzie jeszcze podnoszony – finalnie kabina operatora sięgnie wysokości 152 metrów.

  More

  Z końcem listopada rozpoczniemy realizację ostatniej kondygnacji biurowej, czyli 30. piętra. Kolejnym etapem będą prace na dachu technicznym, które ze względu na złożoność procesów logistycznych i technologicznych potrwają kilka miesięcy, od lutego do końca czerwca 2021 r. – komentuje Piotr Sołtysik, Project Manager w TDJ Estate.

   W międzyczasie prowadzony jest montaż szklanej elewacji. Dwie „kostki” .KTW II zostały już niemal w całości nią pokryte. Do uzupełnienia pozostają fragmenty, w których na ten moment zamontowana jest konstrukcja wsporcza pod przewieszeniem. Szklane panele pojawiły się też na pierwszym poziomie trzeciej „kostki”. W ciągu najbliższych dni na 19. piętrze (kondygnacja techniczna) zostanie zamontowany pas elewacji w postaci paneli z siatki cięto-ciągnionej. Ten sam materiał wykorzystamy do obudowy dachu technicznego.  

   Wewnątrz budynku wykonywane są wylewki. Prace w szachtach instalacyjnych wyszły ponad 10 kondygnację. Rozpoczęliśmy także montaż zaawansowanego systemu sterowania ochroną przeciwpożarową. Równolegle prowadzimy przetarg na prace wykończeniowe.

   

 • 23 September 2020

  LUX MED wprowadza się do kompleksu .KTW

  Biurowiec .KTW I w Katowicach zapełnia się – pozostało już tylko niecałe 10% wolnej powierzchni najmu. Obecnie do grona najemców dołączyła firma LUX MED, największy prywatny świadczeniodawca usług zdrowotnych w Polsce. Firma zajmie powierzchnię 952 m2 na pierwszym piętrze budynku i będzie prowadzić działalność leczniczą. Planowane uruchomienie placówki LUX MED nastąpi na początku przyszłego roku. Umowa najmu obejmie 10 lat.

  More

  Grupa LUX MED, należąca do międzynarodowej grupy kapitałowej Bupa, jest liderem rynku prywatnych usług zdrowotnych w Polsce działając jako ubezpieczyciel i świadczeniodawca kompleksowych usług medycznych dla klientów indywidualnych, jak i korporacyjnych. Prowadzi 240 ogólnodostępnych centrów medycznych, ponad 2,6 tys. poradni partnerskich oraz ośrodek opiekuńczo-rehabilitacyjny. Z usług sieci LUX MED korzysta 2,2 mln osób. Grupa oferuje swoim pacjentom opiekę ambulatoryjną, szpitalną i długoterminową oraz diagnostykę, rehabilitację i opiekę stomatologiczną. Do ich dyspozycji jest łącznie 7 tys. lekarzy różnych specjalizacji.

  W Katowicach działają cztery centra medyczne LUX MED – znajdują się przy ul. Francuskiej, Karłowicza, Sokolskiej oraz Sowińskiego. Na początku 2021 roku Grupa uruchomi nową placówkę, a na jej lokalizację wybrała nowoczesny biurowiec .KTW I. Na pierwszym piętrze budynku, na powierzchni 952 m2, znajdzie się 17 gabinetów lekarskich różnych specjalizacji.

  – Już wkrótce nasi pacjenci będą mogli skorzystać tu z pomocy najlepszych specjalistów, wykonać wiele specjalistycznych badań w bardzo komfortowych warunkach i nowoczesnych przestrzeniach – mówi Paweł Szermer, Dyrektor Makroregionu Południe w Grupie LUX MED.

  – LUX MED to firma z silną pozycją na rynku, o czym najlepiej świadczy poszerzanie sieci katowickich placówek medycznych w czasie panującej pandemii. Cieszymy się, że najemca dostrzegł nowoczesny charakter biurowca oraz szereg innowacyjnych rozwiązań technicznych, w efekcie czego nowe centrum medyczne powstanie właśnie w .KTW I. Obecność centrum medycznego będzie ułatwieniem nie tylko dla mieszkańców centralnej części Katowic, ale również dla pracowników biurowca, bywalców Strefy Kultury i mieszkańców pobliskiej Pierwszej Dzielnicy, doskonale uzupełniając przy tym dostępną ofertę usług – mówi Bartłomiej Solik, dyrektor operacyjny w TDJ Estate.

  LUX MED to kolejna firma, która w ostatnim czasie wynajęła powierzchnię w .KTW I. Pod koniec czerwca na parterze został otwarty salon Miele, producenta wysokiej klasy sprzętu AGD, a na początku września na poziomie +3 i +4 rozpoczęła działalność firma Sii Polska, lider usług IT i inżynierii w Polsce. Parter biurowca został już całkowicie zagospodarowany przez lokale usługowe, a w pozostałej części budynku pozostało około 2000 m.kw. wolnej powierzchni. W transakcji doradzała agencja Colliers International wspierająca najemcę w negocjacjach.

  Jednocześnie postępuje budowa drugiego z biurowców. Konstrukcja .KTW II mierzy obecnie 75,60 metrów i liczy 20 kondygnacji. Finał prac zaplanowano na I/II kwartał 2022 roku.

TDJ

For several years, TDJ has been continuously carrying out the diversification process of the sectors in which it implements its investment projects

Read more

Contact

Social media